Teściowe w tarapatach

Co jest ciekawego w książce pt. ”Teściowe w tarapatach” Aleka Rogozińskiego?

W maju 2010 r. na rynku wydawniczym pojawiła się książka Alka Rogozińskiego ”Teściowa musi zniknąć”, zwracając uwagę kilku czytelników na sam temat. Pozycja ta z pewnością przyczyniła się do wzrostu liczby fanów autora, bo opowiadana w niej historia to fantastyczna komedia błędów, w której główni bohaterowie potrafią rozbawić nawet najmroczniejszych czytelników. Dlatego nie może dziwić, że pół roku później teściowe wracają do najnowszej książki Aleka Rogozińskiego pt. Teściowe w tarapatach – pozycja z TaniaKsiazka.

Kim są tytułowe teściowe?

Konkretne postacie w tytule: Kazimiera Niedzielska – wielka zwolenniczka środowiska rządzącego i Radia katolickiego, której największym ”grzechem” jest studiowanie książki Blanki Lipińskiej oraz Maja Wrzesińska – działaczka tysięcy organizacji społecznych i uczestniczka protestów w obronie wolności i równości wybierają się razem na dwutygodniowe wakacje po województwie świętokrzyskim. Każda z nich maksymalnie wykorzysta ten czas i będzie miała przyjemne doświadczenie. Jak można sobie wyobrazić, plany bohaterek są bardzo różne. Kazia postawiła sobie za cel odwiedzenie wszystkich ołtarzy maryjnych. Maja zamierza alternatywnie zrelaksować się i odprężyć w tutejszych klubach golfowych SPA i fitness, a następnie odwiedzić pobliskie winnice znane w całej Polsce i skosztować tutejszych win. Kiedy w końcu zmierzą się ze swoimi pomysłami, to nic z tego nie wyjdzie.

Co stanowi najciekawszą część fabuły?

Nie wiadomo, jak mogłaby się skończyć ta dwutygodniowa podróż, gdyby nie przestępstwo, w które zaangażowane są tytułowe postacie. Aby nie wpaść w ręce funkcjonariuszy, którzy rzekomo współpracowali z bandytami, teściowe muszą uciekać z Opatowa i szukać pomocy w Kielcach. Nie mają pojęcia, dlaczego podejrzewano je o zabicie mężczyzny, z którym dwa dni wcześniej w hotelowej jadalni zamienili kilka słów. Aby dowiedzieć się więcej o sytuacji, Maja postanawia wykorzystać swoje umiejętności hakerskie, a to dopiero początek tego, co Alek Rogoziński zamieścił w książce pt. ”Teściowe w tarapatach”.

Co jest pociągającego w tej historii?

Alek Rogoziński po raz kolejny udowadnia, że potrafi napisać książkę, która z jednej strony sprawia, że płaczesz, a z drugiej znajdujesz tu dreszczyk emocji, który towarzyszy nam do ostatniej strony. ”Teściowe w tarapatach” może być wciągającą komedią kryminalną z fascynującą historyczną fabułą w tle. Na pewno po nią sięgnąć, bez względu na to, czy lubimy kryminały, czy tez nie.

Ludzie - obraz Racool_studio - pl.freepik.com