Teściowe w tarapatach

Lubisz komedie? Polecamy “Teściowe w tarapatach”

Kontynuacja “Teściowie muszą zniknąć”

Alek Rogoziński znów nas zaskoczył. Jest to oczywiście pozytywne zaskoczenie. Czy wiesz jaki jest najlepszy prezent dla teściowych? Wyprawa relaksująca w Świętokrzyskie. Chociaż każda z kobiet ma całkiem inny plan podróży, to Kazimiera zwiedzić pragnie wszelkie maryjne sanktuaria, a Maja chce skosztować w winnicach lokalnych czy też zrelaksować się w SPA tamtejszym. Co ciekawe okazuje się, że szybko połączy je wspólny cel. Tym celem jest ratowanie życia.

Zostają wplątane w morderstwo, za którym stoją osoby z tajemniczej organizacji, która jest znana od wieku jako chociażby zakon Smoka. Kobiety muszą uciekać przez polującymi na nie bandytami. Nie mogą niestety liczyć na pomoc policji. W związku z tym Maja oraz Kazimiera muszą wykazać się umiejętnościami, którymi nie powstydziliby się agenci służb specjalnych. Przede wszystkim nauczyć się muszą współpracować.

Pokochamy ten przezabawny duet

Musimy przyznać, że autor tej fantastycznej książki ma śmiech na rękach. Maja oraz Kazimiera to bardzo wytrawny duet kobiet, które są w kwiecie wieku. Jest to trochę pokręcone, ponieważ chodzi o markę cyna, którego żoną jest córka tejże drugiej matki, które córka wyszła za mąż za syna tej pierwszej. Jest to już totalny galimatias.

Jak najbardziej Teściowe w tarapatach to przeuroczy kryminał z niezmiernie intrygującym historycznym wątkiem, a także nieoczekiwanymi zwrotami akcji czy też dialogami niezwykle błyskotliwymi czy też humorystycznymi. Komentują one soczyści otaczającą rzeczywistość. Kabała, pierepałki oraz ambaras, a także niesamowita sceneria – na to wszystko możemy liczyć.

Osoby, które mają spore poczucie humoru na pewno pokochają tę książkę. Jeśli zastanawiamy się nad prezentami świątecznymi, to na pewno rozważmy zakup tej właśnie książki. Dzięki temu osiągniemy nasz cel, a więc prezent trafiony w stu procentach. Wszystkie osoby z poczuciem humoru oraz z pasją do książek pokochają ten tytuł. Nie jest to książka, która się przeczyta i odkłada na półkę, zapominając o niej. O książce tej się dyskutuje, rozmawia ze znajomymi, jak i także wymienia się wzajemne zdania. Cieszy nas to przeogromnie. Ta książka cały czas w nas żyje. Na pewno tego rodzaju efekty chciał uzyskać autor.

Maja oraz Kazimiera będzie jeszcze na dawno w naszej pamięci. Co więcej możemy nawet powiedzieć, że nigdy nie zapomnimy o nich. Będą to nasze ulubione bohaterki w każdym tego słowa znaczeniu.

Ludzie - zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com